Βραδιά Ρονάλντο στην Βαρκελώνη στο ισπανικό super cup - Free Sunday
Βραδιά Ρονάλντο στην Βαρκελώνη στο ισπανικό super cup

Με σοβαρή τιμωρία απειλείται ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος χθες το βράδυ, στο 82ο λεπτό του πρώτου τελικού του ισπανικού super cup, έσπρωξε τον διαιτητή, μόλις τον είχε αποβάλλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα, επειδή του καταλόγισε ότι έπεσε μέσα στην περιοχή της Μπαρτσελόνα για να εκβιάσει πέναλτι.

Δύο λεπτά νωρίτερα, ο πορτογάλος άσος της Ρεάλ, είχε δεχτεί την πρώτη κίτρινη καρτα, για τον πανηγυρισμό του μετά το εκπληκτικό γκολ που σημείωσε και με το οποίο η Ρεάλ είχε προηγηθεί με 2-1 στο γήπεδο της Μπαρτσελόνα.

Παρόλα αυτά, η Ρεάλ πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Αθένθιο στις καθυστερήσεις και κέρδισε με 3-1 τους Καταλανούς που είχαν ισοφαρίσει με πέναλτι που κέρδισε ο Λουίζ Σουάρεζ και εκτέλεσε ο Λιονέλ Μέσι, το αυτογκόλ του Πικέ με το οποίο είχαν προηγηθεί οι μαδριλένοι.